Перейти до основного вмісту

Як вчити німецьку мову за допомогою цього ресурсу?

Спочатку декілька слів про те, як цей ресурс допоможе організувати Ваші самостійні заняття з німецької мови. Пропоную Вашій увазі серію коротких уроків, кожен з яких розрахований максимум на 20 хв. самостійної роботи. Якщо Ви раніше ніколи не вивчали німецьку, раджу почати з розділу "Правила читання" (буде додано на блог пізніше).
У кожному уроці представлено певну лексичну та граматичну теми, а також вправи на закріплення. Урок - це окреме повідомлення в блозі, проте згадана в ньому тема продовжується також в декількох наступних повідомленнях (для ефективнішого опрацювання), тож для зручності я нумеруватиму уроки, об'єднані спільним матеріалом як 1.1, 1.2, 1.3 і т.п.
Нову лексику я вводитиму за допомогою функцій сайту Quizlet. Ця платформа дозволяє створювати стоси карток зі словами та практикуватись в їхньому запам'ятовуванні в декількох режимах (дивіться рядок "Choose a Study Mode" ("Выберите режим обучения") в правому нижньому кутку (на жаль, поки що українська версія меню відсутня, сайт сам вибирає, яку версію меню Вам показати - найчастіше може вистрибнути англійська або російська)). Для початку пропоную вибрати режим "Flashcards" ("Карточки"), в якому можна переглянути наші перші 30 карток зі словами (щоб подивитися переклад слова, клацніть на картку мишкою або натисніть стрілку вниз або пробіл на клавіатурі). Це режим ознайомлення зі словами: раджу повторювати слова вголос, а також записувати в спеціальний зошит-словник (про особливості його застосування ще буде окрема стаття).
Інші режими дозволяють перевірити, наскільки добре запам'яталися слова, проте, гарантію цього може дати Вам тільки успішне проходження режиму "Learn" ("Заучивание"): коли Ви здатні не просто впізнати слово та сумістити з перекладом, а тоді, коли можете видобути цей переклад зі своєї голови :). А ще міцніше запам'ятовування гарантується лише постійним вживанням слів у правильному контексті, що і будемо відпрацьовувати в межах наших занять!
Зауважте також особливість людської пам'яті: після першого ознайомлення з тією чи іншою інформацією, більшість її втрачається в першу добу після того, як Ви вперше сприйняли її. Тому дуже корисно повторювати слова, вперше побачені сьогодні, через добу, другий раз - через три доби, потім через тиждень, а надалі - з інтервалами, які Ви самі для себе визначите.

У кожному уроці подаються граматичні таблиці та пояснення граматичних явищ. Раджу не просто читати ці таблиці, а й вимовляти вголос те, що в них написано, а також занотовувати в окремий зошит, складаючи власні речення за прикладами з таблиць. З часом Ви зрозумієте, яким чином сприймаєте матеріал краще: яскраво виражений візуал часом може обійтися і без читання вголос, а аудіалу не все потрібно прописувати (хоча, вміння писати можна розвинути тільки так)
Вправи в кожному уроці також розраховані на закріплення описаних граматичних явищ та розглянутої лексики. Все сплановано таким чином, що ті чи інші елементи вивченого матеріалу повторюватимуться з уроку в урок, що сприятиме міцнішому запам'ятовуванню. Проходячи курс послідовно, Ви не помітите, як факти, такі розрізнені та далекі на початку, почнуть складатися в струнку систему. Це та база, яка дозволить Вам впевнено просуватися і на вищих рівнях оволодіння мовою. Приділяйте навчанню хоча б 15 хвилин щодня, і результати будуть очевидні!
Невдовзі на сайті стане доступна форма, за якою можна надсилати запитання, що виникають у Вас в процесі проходження курсу, а також додаткова функція замовлення перевірки письмових завдань та запису на сеанси живого спілкування німецькою мовою.
Бажаю всім успіхів!
Photo by © Jeremy Bishop



Перейти до уроку 1.1

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок 1.2: Вправа 1.2.1

Вправа 1.2.1 Поставте дієслова в дужках в форму теперішнього часу. Натисніть "Перевірити", щоб побачити, чи правильно виконано завдання. Натиснувши на кнопку "[?]", можна отримати підказку (закінчення дієслова або правильну кореневу голосну). Зауважте, що використання підказок знижує підсумковий бал за виконання вправи. Ich (heißen) [?] Rudolf. Er (lesen) [?] das Buch. Die Mutter (schreiben) [?] einen Brief. Wir (machen) [?] eine Reise. Die Lehrerin (arbeiten) [?] . Die Freunde (fahren) [?] nach Deutschland. Ihr (laufen) [?] sehr schnell. Katja (fahren) [?] nach Italien. Der Vater (laufen) [?] zu dem Kind. Die Kinder (zeichnen) [?] gern.  ПЕРЕВІРИТИ   OK  Повернутись до Уроку 1.2

Урок 1.3: Вправа 1.3.1

Sein im Präsens 1 Sein im Präsens 1 Поставте дієслово sein у форму теперішнього часу. Wir Schüler. Er Lehrer von Beruf. Michael Direktor. Sie Mechaniker? - Nein, ich Ingenieur. Wir fleißig und hilfsbereit. ihr aus Deutschland? Robert hier.  ПЕРЕВІРИТИ   OK  Повернутись до уроку 1.3

Урок 1.2: Вправа 1.2.2

Вправа 1.2.2 Поставте дієслова в дужках у форму теперішнього часу. Натисніть "Перевірити", щоб побачити, чи правильно виконано завдання. Натиснувши на кнопку "[?]", можна отримати підказку (закінчення дієслова або правильну кореневу голосну). Зауважте, що використання підказок знижує підсумковий бал за виконання вправи. Wie (heißen) [?] du? Woher (kommen) [?] Sie? Wo (arbeiten) [?] er? Wieviel (kosten) [?] es? Warum (lesen) [?] du dieses Buch? Wohin (gehen) [?] ihr? Wohin (fahren) [?] die Mutter?  ПЕРЕВІРИТИ   OK  Повернутись до Уроку 1.2